BLOG PEWNYCH SPORTU

{„dynamic”:true,”content”:”post_title”,”settings”:{„before”:””,”after”:””}}

Logistyka wyjazdu na narty, kiedy mamy małe dzieci, jest porównywalna do wylotu w kosmos. Jednak kto z nas nie lubi momentu wsiadania do górskiej gondoli oraz wolności, którą daje zjazd po trasie narciarskiej?

Polskie góry kuszą, przyciągają tłumy turystów i kiedy jest mróz i świeci piękne słońce – to najwspanialsza część Polski. Nocleg, transport, buty i narty, odpowiednia odzież, smary na buzię, rękawiczki (i te na zmianę), jedzenie, filmy na czas wolny, smakołyki na drogę, picie…a i ubezpieczenie! Często przypominamy sobie o nim na sam koniec (lub w ogóle!). Przecież dzieci mają ochronę w szkole, a ja też opłacam jakieś składki w pracy. Budzimy się z ręką w nocniku, kiedy przychodzi do kraksy – zwichnięte kolano, złamana ręka, wstrząśnienie mózgu…i co teraz?

A po co mi te ubezpieczenie?

W Polsce transport śmigłowcem czy publiczna opieka medyczna (o ile jesteśmy płatnikami składek w pracy), jest bezpłatna. Po co wykupować dodatkowe ubezpieczenie? Kto był na oddziale ortopedycznym w Zakopanem, wiec jakie są tam kolejki, a ostatecznie i tak wpakują Cię w gips i wyślą do domu. Wiele lat temu przeżywałam 10-cio godzinną podróż, z usztywnioną nogą, pociągiem PKP. A wystarczyłoby wykupić ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) rozszerzone o zwrot kosztów leczenia (w tym lekki gips, usg, rentgen – wszystkie badania, które zleci lekarz). Dodatkowo skróciłoby to czas oczekiwania na artroskopię kolana, które zostało uszkodzone. Po zakończeniu leczenia otrzymujesz procentową wypłatę odszkodowania oraz wszystkie poniesione koszty. Idealnie byłoby dokupić klauzulę mówiącą o zwrocie kosztów rehabilitacji. Prywatne wizyty przyspieszą rekonwalescencję i szybciej postawią Cię na nogi.

Ile to kosztuje?

Ceny takiej ochrony są bardzo zróżnicowane – tu składka zależy od: czasu trwania wyjazdu, ilości osób (ubezpieczenia rodzinne i grupowe są o wiele tańsze), zakresu (wyżej wymienione koszty leczenia/rehabilitacji). Dlatego warto zgłosić się do kogoś, kto wie gdzie znaleźć odpowiednie ubezpieczenie. Co firma, to inne kalkulatory, a w porównywarkach nigdy nie wyskakują wypracowane przez agenta zniżki.

5 zalet ubezpieczenia NNW, podczas wyjazdu w polskie góry:

  1. Podczas wypadku na stoku, centrum assistance pokieruje Cię do prywatnej kliniki, gdzie zaopiekują się Tobą najlepsi specjaliści
  2. Nie zapłacisz za leczenie/rehabilitację*
  3. Dostaniesz odszkodowanie za poniesione niedogodności
  4. Będziesz mógł spróbować modnego skitour’u i freeride’u (sporty ekstremalne)*
  5. Dostaniesz „wypłatę” za nieobecność w pracy (czasowa/trwała niezdolność do pracy)*

*po wykupieniu odpowiednich rozszerzeń ochrony

„Ekstremalnie boję się śmierci” – powiedział Erhard Loretan w 1995 roku, gdy jako trzeci człowiek w historii zdobył czternaście najwyższych szczytów Ziemi.

Chcesz poznać nasz bliżej? Zostaw komentarz, a my odezwiemy się do Ciebie 🙂

Małgorzata Skierczyńska

ekspert ds. Ubezpieczeń Sportowych

Trenerka judo (2 dan), menedżer sportowy. Sport to jej pasja i praca – robi to co kocha. Podczas kariery sportowej odnosiła kontuzje (np. utrata zęba „jedynki”, rekonstrukcje więzadeł w kolanie), więc doskonale zna niebezpieczeństwa czyhające na sportowca w trakcie treningu. Jednak nie poddawała się i trzykrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *