Ubezpieczenia sportowe

Ubezpieczenia grup sportowych

(sport wyczynowy)

 

 „Sport to zdrowie”! To znane i często powtarzane przysłowie idealnie pasuje do kogoś kto wracając z pracy (siedzącej przy komputerze) odpoczywa przy telewizorze zajadając chipsy, popijając piwem. Kiedy jednak spojrzymy od strony grupy sportowców wyczynowych – przysłowie to zmienia swoje znaczenie. Intensywny trening obciąża wszystkie narządy ruchu, zwłaszcza stawy. Po latach treningu dochodzi do ich degeneracji, zwichnięć, urazów, które wszystkie objawiają się bólem oraz ograniczeniami ruchu stawów. Sportowi emeryci są więc takimi w istocie, często niedługo po ukończeniu trzydziestego roku życia.

 

 

Nikt już nie wierzy w korzystny wpływ sportu wyczynowego na zdrowie - mówi prof. Piotr Dylewicz, przewodniczący Sekcji Rehabilitacji i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 

Jednak głód medalowy jest ogromny! Gdy piłkarze wygrywają ważny mecz, nagle w Polsce wszyscy znają się na piłce nożnej, a zawodnicy rosną do rangi bohaterów narodowych. Medal na Igrzyskach Olimpijskich to dla sportowca najbardziej prestiżowa nagroda . Komercjalizacja sportu, a co za tym idzie, duże pieniądze – niszczą zdrowie zawodników.

 

 

Na sukces jednego zawodnika, pracuje cała grupa – wie o tym każdy trener. Czy jest to sport indywidualny czy zespołowy, sparingpartnerzy są bardzo ważni! Dlatego, aby utrzymać grupę zawodników w optymalnej formie oraz zaufaniu – ubezpiecz ich! Przy nawet najmniejszej kontuzji, zawodnik otrzyma odszkodowanie i szybko wróci do treningów.

 

 

Kup ubezpieczenie online - PewniSportu.pl

 

 

Rekomendacje PewnychSportu.pl 
 
Copyright © 2013-2015 PewniSportu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone